تعویض کلید درب ضد سرقت ایرانی در بندرعباس

قفل های ضد سرقت انواع مختلفی داشته و هریک ساختار متفاوتی دارند.

همین تفاوت در ساختار و کیفیت مواد اولیه ی مورد استفاده باعث شده که قیمت نیز متغیر باشد.

قفل های کلیدی قدیمی ترین، در دسترس ترین و پرکاربردترین قفل های ضد سرقت هستند.

تعویض کلید درب ضد سرقت ایرانی در بندرعباس

این قفل ها دارای کلید کامپیوتری بوده و امنیت بالایی دارند.

یکی از نگرانی ها و دغدغه های افراد در هنگام ساکن شدن در خانه ی جدید این است که شاید فرد دیگری کلید درب ورودی منزل آن ها را داشته باشد.

اگر خانه نوساز بوده و درب ورودی آن ضد سرقت باشد راه حلی برای این مشکل وجود دارد و آن استفاده از کلید کارگری است.

کلید کارگری چیست و چگونه باعث افزایش امنیت می شود؟

برخی قفل های درب ضد سرقت دارای دو دسته کلید هستند: کلیدهای اصلی و کلیدهای کارگری.

کلید کارگری به منظور افزایش امنیت خانه های در حال ساخت مورد استفاده قرار می گیرد.

این کلیدها در زمان ساخت ساختمان مورد استفاده ی عوامل اجرا بوده و پس از اتمام ساخت از رده خارج خواهند شد.

عملکرد کلید کارگری بدین صورت است که پس از تحویل واحد مورد نظر به مالک کلیدهای اصل توسط این کلید وارد قفل می شوند. پس از وارد شدن کلیدهای اصلی به داخل قفل کلیدهای کارگری دیگر قادر به باز کردن قفل نخواهند بود در نتیجه فقط مالک خانه و افرادی که کلید اصلی را دارند می توانند درب را باز کنند. در واقع کلید کارگری با این عملکرد منجر به افزایش امنیت می شود.

درب ضد سرقت چه تعداد کلید دارد؟

یکی از تفاوت های اساسی بین قفل های معمولی و انواع ضد سرقت در تعداد زبانه ها است. قفل های معمولی یک زبانه دارند اما قفل ضد سرقت دارای 8 زبانه ی متحرک و ثابت می باشد. این زبانه ها با چرخاندن کلید از دو جهت وارد چهارچوب خواهند شد. قفل های ضد سرقت معمولاً دارای 8 عدد کلید هستند که 3 عدد از آن ها کلید کارگری و 5 عدد کلیدهای اصلی می باشند.

همانطور که گفته شد نقل مکان به منزل جدید همواره با این نگرانی که ممکن است فرد دیگری کلید درب اصلی و ورودی را داشته باشد همراه است. در این شرایط دو حالت وجود دارد:

  1. خانه نوساز باشد: در خانه ی نوساز استفاده از کلید کارگری بهترین راه برای برطرف کردن این شبهات است. با این کار خیال مالک از بابت کلیدهای درب اصلی و ورودی راحت خواهد شد.
  2. خانه نوساز نباشد: وقتی به خانه ای جدید نقل مکان می کنید نیز نگرانی در مورد کلید درب ورودی وجود دارد. بهترین راهکار در این مواقع تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت است. با این کار کلیدهایی که در دست صاحبخانه ی قبلی هستند عملاً به کار نمی آیند.

تعویض کلید درب ضد سرقت ایرانی

درب های ضد سرقت براساس کشور سازنده دسته بندی می شوند. در بازار داخلی این درب ها به سه دسته ی ایرانی، ترک و چینی تقسیم می شوند. هریک از این درب ها دارای کیفیت های متفاوتی هستند اما درب های ترک از نظر کیفیت متریال و میزان استحکام حرف اول را می زنند. درب های ایرانی که به تازگی توانسته اند گوی سبقت را از رقبای ترک بربایند نیز در این بین حرفی برای گفتن دارند.

قفل های ضد سرقت نیز انواع مختلفی دارند. قفل های ترک در بازار ایران بسیار پرفروش بوده و بر روی اکثر درب های ضد سرقت ساخت ایران از این قفل ها استفاده می شود. همانطور که بیان شد قفل های کلیدی پرکاربردترین و پرطرفدارترین نوع قفل ضد سرقت هستند.

کلید این قفل ها کامپیوتری است. کلیدهای کامپیوتری به سختی کپی می شوند و ساخت آن ها نیازمند زمان زیاد و تخصص است به همین دلیل باعث کاهش قابل توجه سرقت از طریق ساخت کلید می شود. به همین دلیل درب های ضد سرقت کارایی و محبوبیت زیادی دارند.

پس کلید قفل های ضد سرقت قابل کپی کردن است اما این مسئله بستگی به مغزی، پیکربندی سیلندرها و کلیدهای قفل دارد. برخی قفل ها مجهز به سیلندرهای غیر قابل کپی هستند اما برخی دیگر سیلندرهای قابل کپی دارند و به راحتی می توان کلید آن ها را ساخت. البته ساخت کلید برای سیلندرهای قابل کپی نیز زمان بر است در نتیجه احتمال سرقت از طریق کپی کلید قفل ضد سرقت بسیار کم خواهد بود.

تعویض کلید درب ضد سرقت ایرانی در بندرعباس

باز کردن قفل ضد سرقت

به منظور بالا بردن امنیت و جلوگیری از ورود افراد متفرقه در درب های ضد سرقت از ورقه های آهنی و قفل های مخصوص استفاده می شود. قفل هایی که در درب های ضد سرقت به کار برده می شوند در انواع مختلف 7 زبانه، چنگکی، دیجیتال، مولتی سیستم چهارده زبانه و … هستند. بنابراین تنها راه حل برای باز کردن درب ضد سرقت از طریق قفل آن است. برای باز کردن قفل درب ضد سرقت سه حالت وجود دارد:

  1. هنگامی که درب قفل نشده باشد

وقتی درب قفل نباشد فقط زبانه ای که با دستگیره عمل می کند درگیر خواهد بود و بقیه ی زبانه ها درگیر نیستند. در این شرایط می توان درب را به راحتی مانند درب های قدیمی باز کرد. البته در صورتی که درب ضد سرقت به خوبی رگلاژ شده باشد به دلیل دارا بودن لاستیک درزگیر شکاف بین درب و چهارچوب بسیار کم بوده و امکان باز کردن درب کمتر می شود. در این شرایط نیز می توان درب را باز کرد اما به زمان بیشتری نیاز است و انجام کار کمی دشوارتر خواهد بود. می توان با استفاده از کارت اعتباری زبانه ها را کنار زد و درب را باز کرد. بهتر است در چنین شرایطی با کلیدساز ماهر تماس بگیرید زیرا هرگونه کار غیر تخصصی می تواند به درب و قفل آسیب زده و بار مالی فراوانی برایتان داشته باشد.

  1. هنگامی که درب قفل شده باشد

وقتی درب ضد سرقت را قفل کرده باشید باز کردن آن به هیچ روشی امکان پذیر نیست و حتماً باید از یک فرد ماهر و حرفه ای برای انجام این کار کمک بگیرید. البته انجام این کار حتی توسط متخصص نیز دشوار و زمان بر است. به طور میانگین باز کردن قفل ضد سرقت حدود 30 الی 45 دقیقه زمان می برد که این زمان تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله تعداد زبانه ها است.

  1. هنگامی که کلید پشت درب جا مانده باشد

زمانی که کلید پشت درب ضد سرقت جا مانده باشد نیز نمی توان از طریق ترفندهای معمول درب را باز کرد. در این شرایط هم باید با کلیدساز حرفه ای تماس بگیرید. فرد متخصص از ابزارهایی مخصوص برای باز کردن قفل استفاده می کند بنابراین در این شرایط به هیچ وجه نباید خودتان دست به کار شده و قفل را دستکاری کنید زیرا انجام این کار فقط باعث وارد آمدن آسیب به قفل خواهد شد.

کلام آخر

درب های ضد سرقت پرطرفدارترین و پرکاربردترین درب های مورد استفاده در ساختمان های مسکونی و اداری هستند. این درب ها با قطعات محافظتی و قفل های مخصوص منجر به بالا بردن امنیت ساختمان و جلوگیری از ورود سارقین خواهند شد. تنها راه برای باز کردن درب ضد سرقت از طریق قفل آن است. قفل ها انواع مختلفی دارند که قفل های کلیدی در این بین کاربرد بیشتری داشته و محبوب تر نیز هستند.

این قفل ها با استفاده از کلید کامپیوتری باز می شوند و قیمت ارزان تری نسبت به قفل های مدرن هوشمند دارند. کپی کردن و ساخت کلید یدک از روی کلیدهای کامپیوتری کاری زمان بر بوده و فقط افراد حرفه ای قادر به انجام آن خواهند بود در نتیجه سارقین نمی توانند از طریق ساخت کلید وارد ساختمان شوند و این باعث بالا بردن امنیت می شود.

برای تعویض کلید درب ضد سرقت ایرانی در بندرعباس با ما کلید سازی و قفل سازی در بندر عباس به نام هرمزگان کلید در ارتباط باشید.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *