تعویض دستگیره درب ضد سرقت در بندرعباس

درب ضد سرقت از اجزای مختلفی از جمله قفل، لولا، دستگیره و … تشکیل شده است. قفل و دستگیره مهمترین اجزای هر درب محسوب می شوند. در واقع درب ضد سرقت بدون قفل مخصوص تبدیل به درب معمولی خواهد شد. در این مطلب در مورد تعویض دستگیره درب ضد سرقت در بندرعباس صحبت می کنیم.

تعویض دستگیره درب ضد سرقت در بندرعباس

دستگیره درب ضد سرقت

یکی از اقدامات لازم به منظور افزایش امنیت واحد مسکونی یا اداری استفاده از درب ضد سرقت است. در واقع یراق آلات و دستگیره ی درب ضد سرقت هستند که نقش ویژه ای در تأمین امنیت ساختمان دارند. اگر درب ضد سرقت قفل و دستگیره ی مناسبی نداشته باشد تفاوتی با درب معمولی نخواهد داشت.

نوع دستگیره ارتباط مستقیمی با نوع قفل و محل قرار گیری آن دارد. دستگیره علاوه بر موارد امنیتی در بحث ساختار و زیبایی ظاهری درب نیز نقش بسیار مهمی دارد. این مورد برای تمامی درب های معمولی و ضد سرقت صدق می کند. تصور کنید دربی بسیار شکیل و زیبا از بهترین و با کیفیت ترین متریال و مواد اولیه ساخته شده ولی دستگیره ندارد. آیا این درب زیبا است؟ آیا می توان به عنوان عنصری برای تأمین امنیت روی آن حساب کرد؟ پاسخ هر دو سؤال خیر است.

 انواع دستگیره ی درب ضد سرقت

دستگیره های ضد سرقت از نظر جنس، نوع کارایی و کشور سازنده دسته بندی می شوند. در هنگام انتخاب درب ضد سرقت مشتری حق دارد که نوع قفل و دستگیره ی مد نظر خود را نیز انتخاب نماید بنابراین داشتن اطلاعات در این زمینه می تواند کمک کننده باشد. دستگیره ها از نظر کشور سازنده به دو دسته تقسیم می شوند:

  • ترک

دستگیره های درب ضد سرقت ترک کیفیت بالاتر، مقاومت و دوام بیشتر، رنگ ماندگارتر و … دارند. این دستگیره ها در برابر استفاده ی زیاد و ضربه نیز مقاوم بوده و رنگ آن ها تغییر نمی کند. به دو دسته ی کاله و داف تقسیم می شوند که هر دو کیفیت فوق العاده ای دارند و نمی توان گفت یکی برتر از دیگری است.

اگر می خواهید درب ضد سرقتی که خریداری کرده اید ساختار قوی و امنیت بالایی داشته باشد بهتر است از قفل و دستگیره های ترک استفاده کنید. دستگیره های ترک ظاهر زیبایی داشته و از نظر رنگ و طرح بسیار متنوع هستند. 

  • ایرانی

دستگیره های درب ضد سرقت ایرانی کیفیتی معمولی دارند. این دستگیره ها از نظر کیفیت پایین تر از انواع ترک هستند. دستگیره ضد سرقت ایرانی تنوع زیاد و قیمت مناسبی دارد. ظاهر آن ها نیز مورد پسند اکثر مشتریان و متناسب با انواع سلایق می باشد.

از نظر جنس و نوع کاربرد:

  • توپی

دستگیره های توپی فقط جنبه ی زینتی داشته و بیشتر برای درب های ورودی مورد استفاده قرار گرفته و بیشتر به صورت ثابت تولید می شوند. مدل های مدرن در انواع شیشه ای، سرامیکی و فلزی تولید می شوند که زیبایی منحصر به فردی دارند. استفاده از این دستگیره های زیبا و مدرن در کنار روکش های زیبای درب های ضد سرقت ظاهری چشم نواز ایجاد می کند. نوع دیگری از این دستگیره ها وجود دارند که قفل درون دستگیره ی گرد قرار داشته و قابلیت قفل و باز کردن درب از بیرون و داخل وجود دارد. این مدل از دستگیره های توپی امنیت بالاتری دارند.

  • دو تکه

طراحی دستگیره های دو تکه به این صورت است که دستگیره و قفل به صورت جداگانه بر روی درب نصب می شوند. دستگیره ای که در سمت داخل قرار دارد مرتبط با زبانه ی قفل بوده و دستگیره ی بیرونی ثابت است. این نوع دستگیره ها قابلیت نصب بر روی انواع درب را دارند. مدل های جدید بسیار زیبا، خلاقانه و چشم نواز هستند.

  • ثابت

دستگیره های ثابت مدل جدید به صورت دو پیچ طراحی می شوند بدین صورت که از بخش داخلی ساختمان با پیچ بر روی درب ثابت شده و از سمت بیرونی امکان باز کردن آن ها وجود ندارد. از این دستگیره ها بیشتر برای درب های مدل سلطنتی استفاده می شود و در دو سبک کلاسیک و هنری در بازار موجود می باشند.

  • دیجیتال

با پیشرفت تکنولوژی و هوشمندسازی ساختمان ها از دستگیره های دیجیتال و مدرن استفاده می شود. این دستگیره ها هم از نظر ظاهر و هم از نظر امنیت تأثیر بسزایی بر درب ضد سرقت دارند. دستگیره های دیجیتال یا هوشمند در انواع مختلف اثر انگشتی، کارتی، پین کد و … موجود می باشند.

این دستگیره ها دارای نشانگرهای صوتی و تصویری هستند که در زمان قفل شدن درب فعال می شوند. ضریب امنیت آن ها فوق العاده بالا است. در انواع رمزی وارد کردن رمز یکسان بیش از دو بار امکان پذیر نمی باشد در نتیجه ضریب ایمنی آن فوق العاده است.

  • روزت

دستگیره های ضد سرقت روزت به طور معمول دو تکه هستند. دستگیره و قفل به صورت جداگانه بر روی درب نصب شده و ظاهر مدرن و متفاوتی دارند. قابلیت نصب بر روی انواع درب ها را داشته و در طرح های متنوع در بازار موجود می باشند. به طور مثال انواع مینیمال و بلند که جزو دستگیره های روزت مدرن محسوب می شوند بر روی درب های ضد سرقت روکش چوب نصب می شوند.

  • پلاک

دستگیره پلاک یکی دیگر از انواع دستگیره های درب ضد سرقت بوده و جزو مدل های پرطرفدار و قدیمی است که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد. از زمان ورود درب های ضد سرقت به بازار دستگیره های پلاک نیز عرضه شده اند اما امروزه انواع مدرن آن با طرح های جدید، رنگ های متنوع و جنس های متفاوت تولید می شوند که با تمامی درب های ضد سرقت همخوانی و هماهنگی دارند.

  • سلطنتی

دستگیره های سلطنتی انواع خاصی نیستند بدین صورت که تمامی مدل های ذکر شده می توانند دستگیره ی سلطنتی باشند. دستگیره های سلطنتی متناسب با دکور، نوع معماری ساختمان و شکل ظاهری درب ضد سرقت انتخاب می شوند. به عنوان مثال درب های ضد سرقتی که دارای طرح های منبت کاری شده و برجسته هستند برای جلوه ی بیشتر نیاز به دستگیره ی سلطنتی دارند.

تعویض دستگیره درب ضد سرقت در بندرعباس

معمولاً دستگیره ی انتخابی قبل از ارسال بر روی دربی که خریداری کرده اید نصب می شود اما در برخی موارد ممکن است بخواهید نوع دستگیره را تغییر داده و یا یه علت معیوب شدن آن دستگیره را تعویض نمایید. در ابتدا به شما توصیه می کنیم که این کار را به فرد متخصص بسپارید زیرا قفل و دستگیره های درب ضد سرقت بسیار گران قیمت هستند و هر گونه اقدام غیر تخصصی شما را متحمل بار مالی فراوانی خواهد نمود.

اما اگر اصرار به این دارید که خودتان دستگیره را تعویض کنید بهتر است این کار را با احتیاط و مرحله به مرحله انجام دهید. تعویض دستگیره کار سختی نیست اما معمولاً همراه با قفل بوده و باید بدانید که چگونه این کار را انجام دهید تا به درب آسیبی وارد نشود.

1.     ابتدا پیچ های دستگیره را از هر دو طرف باز کنید.

2.     دستگیره ی قدیمی را در آورده و دستگیره ی جدیدی که خریداری کرده اید را جایگزین کنید سپس پیچ ها را ببندید.

3.     با چندین بار باز و بسته کردن درب عملکرد آن را امتحان کنید.

در برخی موارد مغزی قفل خراب شده و شما مجبور به تعویض آن خواهید بود. خراب شدن مغزی باعث اختلال در عملکرد قفل و دستگیره می شود بنابراین باید تعویض شود. برای تعویض مغزی نیز ابتدا باید پیچ های قفل را از هر دو طرف باز کرده و سپس مغزی قدیمی را با مغزی جدید جایگزین کنید. پیچ ها را ببندید و عملکرد قفل را بررسی نمایید.

برای تعویض دستگیره درب ضد سرقت در بندرعباس با ما کلید سازی و قفل سازی در بندر عباس به نام هرمزگان کلید در ارتباط باشید.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *