تعویض درب معمولی با درب ضد سرقت در بندرعباس

درب های ضد سرقت امنیت و استحکام بالایی دارند. این درب ها در کیفیت ها و مدل های متنوع در بازار موجود بوده و ضریب امنیت ساختمان را بالا می برند. امروزه درب های معمولی که به راحتی با چند ترفند ساده باز می شوند جای خود را به درب های ضد سرقت داده اند.

استفاده از درب ضد سرقت برای ورودی و درب های اصلی دیگر یکی از اصول ساختمان سازی به شمار می رود. و در تمامی ساختمان های نوساز این اصل رعایت شده و از درب ضد سرقت استفاده می شود. اما اگر ساختمان نوساز نبود و قصد داشتیم درب معمولی منزل مسکونی یا واحد اداری خود را با درب ضد سرقت تعویض کنیم چه؟ آیا این کار شدنی است؟

بسیاری از افراد تمایل به تعویض درب معمولی با درب ضد سرقت دارند اما به دلیل هزینه های بالای بازسازی و تخریب ساختمان از انجام این کار خودداری می کنند. اما لازم است بدانید که می توان بدون بنایی و تخریب ساختمان درب معمولی را با درب ضد سرقت تعویض نموده و امنیت محل زندگی و کار خود را افزایش دهید اما چگونه؟ برای رسیدن به پاسخ این سؤال این مطلب را تا آخر بخوانید.

تعویض درب معمولی با درب ضد سرقت در بندرعباس

چرا باید درب معمولی را با درب ضد سرقت تعویض کنیم؟

درب های معمولی مشکلات فراوانی دارند که یکی از مهمترین آن ها پایین بودن ضریب امنیت آن ها است. مزایای درب های ضد سرقت نسبت به انواع معمولی بسیار بیشتر است به همین دلیل بسیاری از افراد ترغیب می شوند که از این نوع درب استفاده نمایند. در مقایسه ی درب معمولی با درب ضد سرقت می توان موارد ذیل را بیان نمود:

 • قفل های درب معمولی دارای یک زبانه بوده و ساختار ساده ای دارند بنابراین می توان با چند ترفند ساده و ابزارهای ساده ای مانند پیچ گوشتی و کارت بانکی به راحتی آن ها را باز کرد در صورتی که قفل های درب ضد سرقت ساختار بسیار پیچیده ای دارند. این قفل ها معمولاً 7 یا 8 زبانه بوده و بسیار مستحکم و حتی مقاوم در برابر اسید می باشند بنابراین به هیچ وجه نمی توان قفل درب ضد سرقت را به راحتی باز کرد.
 • از نظر ظاهری درب های ضد سرقت بسیار زیباتر و شکیل تر از درب های معمولی هستند. درب های ضد سرقت با روکش های چوب طبیعی، ام دی اف، پی وی سی و … تنوع فراوانی در طرح و رنگ دارند و متناسب با انواع سلایق و دکوراسیون ها می باشند.
 • در ساختار داخلی درب ضد سرقت از ورقه های فولادی استفاده می شود. این ورقه ها به صورت پوشش سراسری در داخل درب به کار برده می شوند بنابراین به هیچ وجه نمی توان درب را شکست در صورتی که درب های معمولی به راحتی شکسته می شوند.
 • کلید قفل درب معمولی را می توان به راحتی کپی کرد اما کلید قفل های ضد سرقت به دلیل کامپیوتری بودن سخت کپی می شوند و نیازمند زمان فراوانی برای انجام این کار هستند.
 • لولاهای درب معمولی را به راحتی می توان با اهرم کردن و ضربه شکست اما لولاهای درب ضد سرقت معمولاً پنهان هستند در نتیجه شکستن آن ها غیر ممکن است.
 • درب های ضد سرقت دارای لاستیک های درزگیر هستند در نتیجه گرد و غبار، حرارت، صدا، رطوبت و … به داخل واحد نفوذ نخواهد کرد در صورتی که در درب های معمولی تمامی این موارد به راحتی منتقل خواهند شد.

نحوه ی تعویض درب معمولی با درب ضد سرقت

 1. ابتدا نصاب به محل مراجعه نموده و ابعاد دقیق داخل چهارچوب را اندازه گیری می کند.
 2. در صورتی که عرض داخلی چهارچوب از 105 سانتی متر کمتر باشد چهارچوب قدیمی با استفاده از دستگاه برش لیزر برش داده می شود و چهارچوب جدید جایگزین آن خواهد شد اما اگر عرض آن از 105 سانتی متر بیشتر باشد چهارچوب درب ضد سرقت بر روی چهارچوب قدیمی جوشکاری شده و نصب می شود.
 3. پس از اینکه چهارچوب نصب شد، پشت آن بتن ریزی می شود. اگر بتن ریزی انجام نشده و پشت چهارچوب خالی باشد درب در برابر دیلم اندازی سارقین مقاومتی نخواهد داشت همچنین قابلیت عایق بودن درب از بین می رود.
 4. پس از اینکه نصب تمام شد نما و پشت چهارچوب قدیمی روکوب کاری خواهد شد. البته این کار پس از خشک شدن کامل بتن ریخته شده در بخش پشتی انجام می شود.
 5. تعویض درب معمولی با درب ضد سرقت به طور معمول بین 3 الی 4 ساعت زمان می برد.

مهمترین نکات برای تعویض درب معمولی با درب ضد سرقت

تعویض درب معمولی با درب ضد سرقت در بندرعباس

 • عرض و ارتفاع ابعاد داخلی چهارچوب هستند که اندازه گیری آن ها از برجسته ترین قسمت چهارچوب در یک سمت تا برجسته ترین قسمت آن در سمت دیگر انجام می شود. به عبارت ساده تر ابعاد به فضای مفید دهانه ی چهارچوب گفته می شود که شیئی می تواند از آن عبور کند.
 • فضای نصب درب های ضد سرقت چینی و ایرانی باید نیم الی یک سانتی متر بزرگ تر از ابعاد درب ضد سرقت معمولی باشد. در این صورت نیازی به کندن چهارچوب قدیمی نخواهد بود به بیان دیگر اگر ابعاد داخلی چهارچوب بزرگ تر از ابعاد درب ضد سرقت باشد می توان فضای اضافی را با جوش کردن قوطی به چهارچوب قدیمی پر کرده و سپس درب را نصب نمود. این کار به منظور جلوگیری از تخریب و درآوردن چهارچوب قدیمی انجام می شود.
 • در صورتی که چهارچوب کوچک تر از ابعاد درب انتخابی باشد قسمت قابلمه ای چهارچوب با استفاده از فرز استیل بر بریده خواهد شد. این برش بدون آسیب به دیوارهای اطراف انجام می شود. اگر اندازه ی چهارچوب حداکثر 3 سانتی متر کوچک تر از ابعاد درب انتخابی باشد این کار انجام می شود و در صورتی که بیش از 3 سانتی متر کوچک تر باشد باید تخریب صورت گرفته و چهارچوب جدید نصب شود.
 • بهترین راه برای جلوگیری از بروز مشکلات بعدی ساخت درب در ابعاد سفارشی است. بدین صورت که ابتدا ابعاد اندازه گیری شده و سپس درب متناسب با آن به صورت سفارشی برای شما ساخته می شود. این کار ممکن است کمی زمان بر باشد اما نتیجه ایده آل خواهد بود.
 • در صورتی که چهارچوب قدیمی به صورت کامل قابل مشاهده باشد یا بخشی از آن دیده شود باید برای پوشاندن آن از روکوب استفاده نمود. می توان از چوب، ام دی اف و پروفیل های هم رنگ درب به عنوان روکوب استفاده کرد.
 • برای پر کردن پشت چهارچوب از فوم پلی اورتان فشرده و یا ماسه و سیمان استفاده می شود.

آیا استفاده از چهارچوب قدیمی باعث کاهش ضریب امنیت درب می شود؟

بله، چهارچوب قدیمی به اندازه ی چهارچوب درب ضد سرقت مقاوم و مستحکم نیست اما همانطور که گفته شد می توان با ریختن مصالح و پر کردن پشت چهارچوب تا حد زیادی مقاومت آن را بالا برد. روش دوم برای بالا بردن مقاومت چهارچوب قدیمی این است که روی آن گچکاری شود. استفاده از روکوب ها فقط برای افزایش زیبایی چهارچوب نیستند و می توانند تا حدی مقاومت آن را نیز بالا ببرند. روکوب های فلزی بهترین گزینه برای بالا بردن مقاومت چهارچوب قدیمی هستند. این نوع روکوب ها هم ظاهر را زیباتر می کنند و هم دوام و طول عمر بیشتری نسبت به انواع چوبی دارند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *