تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت در بندرعباس

اکثر ساختمان های نوساز برای درب ورودی از درب های ضد سرقت استفاده می کنند اما تمامی ساختمان ها که نوساز نیستند.

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که درب ورودی منزلتان معمولی است تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت یکی از مهمترین کارهایی است که باید برای تأمین امنیت محل زندگی خود انجام دهید.

تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت در بندرعباس

حال ممکن است این سؤال به ذهنتان خطور کند که آیا می توان درب قدیمی را با درب ضد سرقت تعویض کرد؟

بله این کار شدنی است اما مراحل تعویض بستگی به نوع درب فعلی منزل شما دارد.

در ادامه این مورد را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

پس اگر قصد دارید درب قدیمی خانه خود را با یک درب ضد سرقت زیبا و ایمن تعویض کنید این مطلب را از دست ندهید.

تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت چه مزایایی دارد؟

 • درب ضد سرقت نسبت به درب معمولی ایمنی بسیار بالاتری دارد.
 • درب ضد سرقت ظاهر زیبا و شکیل، طول عمر بالا، مقاوم در برابر شکستن و عایق صدا است در صورتی که درب معمولی هیچ یک از این ویژگی ها را ندارد.
 • قفل درب ضد سرقت اگر کلیدی باشد ساخت و کپی کلید آن در زمان کوتاه امکان پذیر نیست و اگر هوشمند باشد هیچ سارقی توانایی باز کردن آن را ندارد در صورتی که قفل درب معمولی را می توان به راحتی با ترفندهایی خاص در عرض چند دقیقه باز کرد.
 • در تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت چهارچوب درب قدیمی کنده نمی شود بنابراین تخریبی وجود نخواهد داشت.
 • ابعاد و روکش درب متناسب با سلیقه ی مشتری انتخاب و اجرا خواهند شد.
 • اسکلت و چهارچوب درب فولادی است و در ساختار داخلی از ورقه های فولادی که سراسر درب را پوشش می دهند استفاده می شود.

مراحل تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت

 1. ابتدا متخصصین به محل مورد نظر مراجعه کرده و ابعاد دقیق درب را اندازه گیری می کنند. این اندازه گیری به دو روش انجام شده و مراحل تعویض به صورت کامل برای مشتری بیان خواهند شد. اگر عرض داخلی چهارچوب قدیمی کمتر از 105 سانتی متر باشد چهارچوب با استفاده از دستگاه های مخصوص برش داده شده و چهارچوب ضد سرقت جایگزین آن می شود. اما اگر عرض چهارچوب قدیمی بیشتر از 105 سانتی متر باشد چهارچوب جدید بر روی چهارچوب قدیمی جوشکاری خواهد شد.
 2. پس از نصب چهارچوب باید با استفاده از سیمان و ماسه پشت آن بتن ریزی انجام شود. اگر پشت چهارچوب خالی باشد درب ضد سرقت مقاومت بسیار کمی در برابر دیلم اندازی سارقان داشته و علاوه بر این منجر به انتقال سرما و گرما نیز می شود. این کار طبق اصول ساختمان سازی بوده و باید انجام شود.
 3. پس از اتمام نصب درب ضد سرقت باید در قسمت های نما و پشت چهارچوب روکوب چوبی نصب شود. لازم به ذکر است که نصب روکوب باید پس از خشک شدن بتنی که پشت چهارچوب ریخته شده انجام شود.

نکات مهم برای تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت

 • ابعاد داخلی چهارچوب که شامل عرض و ارتفاع است باید از برجسته ترین قسمت چهارچوب در یک طرف تا برجسته ترین قسمت آن در طرف دیگر اندازه گیری شوند. به عبارت دیگر به فضای مفید دهانه ی چهارچوب که یک شیء می تواند از آن عبور کند ابعاد آن گفته می شود که این ابعاد شامل ارتفاع و عرض چهارچوب است.
 • به منظور جلوگیری از تخریب در هنگام تعویض درب قدیمی ابعاد درب ضد سرقت باید به صورت سفارشی ساخته شود. در این روند همانطور که گفته شد نیازی به تعویض چهارچوب قدیمی نیست جز در مواردی که عرض درب کمتر از حالت معمول باشد.
 • فضای لازم برای نصب درب ضد سرقت چینی باید نیم الی یک سانتی متر بزرگ تر از ابعاد اندازه گیری شده باشد.
 • برای پر کردن پشت چهارچوب می توان از فوم فشرده ی پلی اورتان و یا بتن استفاده نمود.

تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت بدون تخریب

مراحل تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت برای شما توضیح داده شد اما اگر ابعاد داخلی چهارچوب با ابعاد درب ضد سرقت خریداری شده هماهنگ نباشد چه؟

برای حل این مشکل سه راه وجود دارد:

 1. درب ضد سرقت را سفارش دهید. درب های ضد سرقت سفارشی متناسب با ابعاد مورد نظر شما ساخته می شوند در نتیجه نیازی نیست برای تعویض درب تخریبی صورت گیرد.
 2. در صورتی که چهارچوب از ابعاد درب ضد سرقت بزرگتر باشد نیازی به بازسازی و یا تخریب وجود ندارد. با انجام کارهایی مانند جوش دادن قوطی می توان چهارچوب درب را اصلاح نمود.
 3. اما در صورتی که چهارچوب کوچک تر از ابعاد درب انتخابی باشد باید قسمت قابلمه ای چهارچوب با استفاده از فرز استیل بر بدون اینکه به دیوارهای اطراف آسیب وارد شود، بریده شود. این در صورتی است که حداکثر 3 سانتی متر کوچک تر از ابعاد درب باشد. با انجام این کار نیز برای نصب درب ضد سرقت نیازی به تخریب نخواهد بود. اما اگر چهارچوب بیش از 3 سانتی متر از ابعاد درب انتخابی کوچکتر باشد باید تخریب صورت گیرد. چهارچوب باید تخریب شده و چهارچوب جدید نصب شود.

تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت در بندرعباس

آیا با چهارچوب قدیمی امنیت درب کاهش نمی یابد؟

درست است. با چهارچوب قدیمی ضریب امنیت به اندازه ی چهارچوب مخصوص درب ضد سرقت نخواهد بود اما می توان با مصالح ریزی در پشت چهارچوب مقاومت آن را تا حد زیادی بالا برد.

یا اینکه می توان روی چهارچوب گچکاری انجام داد. از طرفی می توان درب ضد سرقت را روی چهارچوب نصب کرد.

برای اینکه چهارچوب قدیمی زیبایی درب را تحت تأثیر قرار ندهد از روکوب های چوبی و فلزی بر روی آن استفاده می شود.

این روکوب ها باعث می شوند چهارچوب قدیمی دیده نشود.

تولید کنندگان ترکیه ای نوعی فریم تحت عنوان فریم کشویی تولید می کنند که بدون تغییر عرض و ارتفاع درب می توان درب ضد سرقت را نصب نمود.

سخن پایانی

لازم به ذکر است که در موارد فوق بخشی از چهارچوب یا تمام آن قابل مشاهده خواهد بود بنابراین می توان دور تا دور درب را با استفاده از چوب، ام دی اف و یا پروفیل های رنگی پوشش داد.

درب های ضد سرقت چینی لاستیک درزگیر و آستانه ی استیل دارند در نتیجه میزان هدر رفت حرارت و صدا و همچنین نفوذ گرد و غبار کاهش خواهد یافت بنابراین علاوه بر پوشش چهارچوب قدیمی بهتر است که داخل آن با فوم تزریق شود تا منافذ پوشیده شده و تبادل صوت و حرارت کاهش یابد.

تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت کار سختی نیست فقط باید در انتخاب نوع درب و ابعاد آن دقت کنید.

می توانید این کار را به نصاب درب بسپارید. نصاب تجربه و مهارت کافی را در این زمینه دارد و می تواند به شما در انتخاب دربی مناسب کمک کند. درب های کوجود در بازار داخلی به سه دسته ی ترک، ایرانی و چینی تقسیم می شوند.

هریک از این درب ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. درب و قفل ترک از نظر کیفیت بهترین هستند اما قیمت بالایی نیز دارند. در صورتی که بودجه ی کافی برای خرید درب ترک را ندارید می توانید از انواع ارزان قیمت تر چینی یا ایرانی استفاده کنید اما برای خرید قفل به انواع چینی و ایرانی اکتفا نکنید. قفل وظیفه ی تأمین امنیت را بر عهده دارد در نتیجه باید از بین با کیفیت ترین ها انتخاب شود.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *